אסתטיקה דנטלית

מראה השיניים והחיוך תופס מהווה חלק מרכזי ברושם הראשוני. בשל כך, תחום האסתטיקה הדנטלית הלך והתפתח וכיום הוא כולל מגוון טיפולים שמטרתם לשפר את מראה השיניים. הכירו את השיטות שיסייעו לכם לחייך בביטחון

טיפולים לשיפור מראה הפנים הפכו לפופולאריים בקרב גברים ונשים כאחד. בשנים האחרונות, בנוסף לשלל טיפולים קוסמטיים שנועדו כדי להצעיר את העור ולשפר את מראה הפנים, הלכו והתפתחו גם פתרונות שונים לשיפור מראה השיניים והחיוך. בזכות הקדמה הטכנולוגית, טיפולים בתחום האסתטיקה הדנטלית מתבצעים בקלות ובמהירות, ללא צורך בזמני החלמה, תפרים או כאבים עזים. לאחר ביצוע של טיפול שיניים אסתטי אין צורך בהיעדרות מהעבודה. מעבר לכך, טיפולים אלה אינם גורמים לתופעות לוואי משמעותיות ולכן לרוב לא יתפתח פגם ניכר "שיסגיר" את ההליך שבוע.


המונח אסתטיקה דנטלית מאגד תחתיו שלל טיפולים, טכניקות ושיטות אשר נועדו כדי לשפר את מראה השיניים והלסתות, את צורת החיוך ואת מצב הפה.  תחום זה מתפתח בצעדי ענק וכולל בתוכו טכנולוגיות מתקדמות המסייעות בהתאמה אישית של הטיפול לכל מטופל, לצרכיו ולבעיות מהן הוא סובל.

למרות שמדובר בטיפולים שנועדו בעיקר לשיפור המראה, טרם לביצועם יש צורך בבדיקה יסודית של הפה והשיניים. השלב המקדים חיוני לשם תכנון אסטרטגיית הטיפול וכן גם אבחון של בעיות רפואיות במידה וקיימות. במהלך האבחון המוקדם רופא השיניים יבחן את הגוון והצורה של השיניים בהן רוצים לטפל, את מיקומן בלסת, את מצב החניכיים ועוד. הרופא המטפל יתבסס על הבדיקה המקיפה כדי לתכנן את מהלך הטיפול ולבחור את השיטה המתאימה ביותר לשיפור מראה השיניים, תוך מזעור תופעות הלוואי והסיבוכים.

באילו פגמים ניתן לטפל באמצעות טיפולי אסתטיקה דנטלית?

סגירת מרווחים בין השיניים.

הלבנת שיניים מוכתמות או צבועות.

השלמת שיניים שבורות.

הארכה / קיצור של שיניים בלתי שוות.

החלפת סתימות מתכתיות מיושנות.

שיפור צורת השיניים.

האם רפואת שיניים אסתטית היא עבורי?

כדי להחליט אם טיפולי אסתטיקה דנטלית מתאימים לך, ישנן מספר שאלות שחשוב לשאול:

 • האם כאשר את/ה מחייך/ת את/ה מוצא/ת עצמך עושה זאת עם פה סגור או מאחורי כף ידך?
 • האם צבע ומראה שינייך מביך אותך?
 • האם את/ה נמנע/ת מלחייך כדי למנוע מאנשים לראות את שינייך?
 • האם יש לך סתימות מתכת מיושנות בשינייך האחוריות?

אם ענית בחיוב על אחת מהשאלות, טיפולים בתחום האסתטיקה הדנטלית יוכלו לסייע לך לחייך בביטחון. שיפור מראה השיניים תורם להעצמת הדימוי העצמי והביטחון ובקבלת חיוך משופר שיגרום לך להיראות טוב מבחוץ ולהרגיש טוב מבפנים. 

מומחים עבור אסתטיקה דנטלית

אילו טיפולים יסייעו בשיפור מראה החיוך?


הלבנת שיניים
הלבנת שיניים נחשבת לשיטה היעילה והמהירה ביותר לשינוי בגוון השיניים. ישנן טכניקות שונות להלבנת שינים, הבחירה בשיטה המתאימה משתנה ממטופל למטופל ותלויה במצב השיניים ובמטרות הטיפול. יש לציין כי שיניים שעל גביהן יש סתימות כתרים או ציפויים אינן יכולות לעבור הלבנת שיניים.

– הלבנת שיניים במרפאה
מדובר בהליך קצר אשר אורך כשעה. במהלך הטיפול מורח הרופא המטפל ג'ל מלבין על גבי השיניים ומשתמש במכשיר לד או זום כדי להאיץ את תהליך ההלבנה. הלבנת שיניים במרפאה מסייעת אמנם בהשגת תוצאה אסתטית ומהירה, אך היא עלולה לגרום לרגישות בשיניים.


– הלבנת שיניים ביתית
מבוססת על הכנת סדים (פלטות שקופות) המותאמות לשיני המטופל. לאחר התאמת ג'ל להבהרת שיניים הפעולה מתבצעת באופן עצמאי על ידי המטופל. המטופל שם את הג'ל בתוך הסד ומרכיב אותו במשך מספר שעות. היתרון בהלבנת שיניים ביתית היא שניתן לשלוט בגוון השיניים. בנוסף, ניתן תמיד לתגבר את הטיפול באופן עצמאי במידת הצורך. לרוב, נדרש כשבוע ימים של שימוש בסד עד שיראו התוצאות.


השיטה משולבת
במקרים בהם יש צורך בהבהרה משמעותית של גוון השיניים יתבצע טיפול אינטנסיבי יותר המשלב בין שתי השיטות – הלבנה במרפאה והלבנה ביתית. חשוב לציין כי במטופלים אשר מעוניינים בחיוך הוליוודי הלבנת שיניים לא תועיל ולרוב יהיה צורך בציפויי חרסינה. טיפול זה מאפשר למטופל לבחור את גוון השיניים הרצוי ובמקביל גם לשנות את צורת השיניים.

כתרים
מטרתם העיקרית של כתרים לשיניים היא להשיב את הפונקציונליות של שיניים בהן התרחש הרס כותרתי נרחב. מעבר לכך, ישנם כתרים שנועדו להצבה על שתלים, במסגרת הליך השיקום. אולם, כתרים אינם מהווים רק תחליף תפקודי לשן בה התפתח הרס כותרתי, והם בעלי חשיבות אסתטית. כתרי זירקוניה נחשבים לכתרים האיכותיים ביותר. היתרון המרכזי בהם הוא כי החומר ממנו עשוי הכתר (זירקוניה מוקסיט) הוא בעל התאמה ביולוגית מקסימלית לגוף האדם. מעבר לכך, הצבע של כתרי הזירקוניה אינו משתנה עם הזמן ובשל העובדה שכתרים אלה אינם מערבים מתכות, הצבתם אינה עלולה לגרום להכתמת החניכיים. בשיניים קדמיות ייעשה שימוש בכתרי זירקוניה מצופים חרסינה לשם השגת מראה טבעי הדומה לזה של השיניים הטבעיות. 

טיפולים אסתטיים לשיניים

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

ציפויי שיניים
ציפוי שיניים מספקים מענה יעיל למטופלים הסובלים ממספר פגמים אסתטיים, בהם שיניים עקומות, מרווחים בין השיניים וכן גם שיניים שבורות או סדוקות. לעיתים, ציפויי שיניים מהווים חלופה יעילה להבנת שיניים ולהשגת גוון שיניים צחור. לרוב ייעשה שימוש בציפויי חרסינה דקיקים, המעניקים מראה אסתטי וטבעי במיוחד ואינם מצריכים השחזה משמעותית של השן הטבעית.
ציפויי חרסינה מתאימים לטיפול בשיניים בודדות או לשיפור קו החיוך (6-10 שיניים בכל לסת).


יישור שיניים שקוף
לאחרונה, נכנסו לתחום האסתטיקה הדנטלית גם טיפולים ליישור שינים בעזרת קשתיות שקופות. הטיפול החדשני מאפשר גם למבוגרים לבצע יישור שיניים ללא חשש מפגם אסתטי משמעותי וללא פגיעה בדיבור. 

אי אפשר לדבר על הדור הבא של אסתטיקה דנטלית בלי להזכיר שתלים דנטליים. כידוע, שתלים אלו בהשוואה לחומרים הקודמים שבהם היה נהוג להשתמש ואפשר לשלב אותם יחד עם השתלת חניכיים אסתטית. אם לדוגמא מדובר בנסיבות שבהן נסיגת החניכיים מתקדמת עד לכדי מצב של חשיפת השיניים אפשר לשפר את המראה עם השתלת רקמות חיבור, השתלת חניכיים חופשית, השתלה סביבית או באמצעות אלודרם. זהו ביטוי מדויק ליתרונות של אסתטיקה דנטלית ולאופן שבו היא משפרת את איכות החיים של המטופלים.

טיפולי שיניים אסתטיים

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

האם ישנה הכשרה והסמכה בתחום של אסתטיקה דנטלית

החוק בישראל למשל קובע כי רופא שיניים הנו רופא שסיים לימודים במוסד אקדמי מוכר, עמד בהצלחה בבחינות הרישוי של משרד הבריאות ולאחר מכן קיבל רישיון עבודה. בין היתר, החוק מחייב לימודים במשך תקופה לא מבוטלת של 3-5 שנים באחד המוסדות המוכרים ומעבר של בחינות ההסמכה מטעם משרד הבריאות. רק לאחר מכן יכול הרופא לקבל תואר ולהציע שירותים שונים שקשורים לאסתטיקה דנטלית או לתחומים אחרים.

בבחירת רופא לטיפולי אסתטיקה דנטלית צריך לבדוק את אופי ההכשרה והניסיון הרלוונטי. מומלץ להימנע מטיפול בודד ויקר, אלא לבחור רופא המשלב טכניקות שונות להשגת תוצאות מיטביות. במידה ולא בטוחים לגבי הרופא המתאים, רצוי להתייעץ אישית עם מטופלים קודמים.

אסתטיקת שיניים (סיכום)

החיוך מהווה את מרכז ההבעה של התוכן העצמי, שמחה ואושר. אין ספק שזוהי ההבעה הגופנית הנפוצה ביותר שקיימת. אנשים מבחינים בחיוך נאה. חיוך יפה ובריא הינו מושך ומעורר רגשות חיוביים.
היום טיפולים רפואיים יכולים לממש את מלוא הפוטנציאל, האיכות, הלובן והיופי הטמונים בחיוכך.

רפואת השיניים האסתטית מכסה מגוון טיפולים אשר משפרים את איכות ומראה החיוך:

 • סגירת מרווחים בין השיניים.
 • הלבנת שיניים מוכתמות או צבועות.
 • השלמת שיניים שבורות.
 • הארכה / קיצור של שיניים בלתי שוות.
 • החלפת סתימות מתכתיות מיושנות.
 • שיפור צורת השיניים.

הלבנת שיניים ביתית

כתרי חרסינה Procera

כתר חרסינה Procera הוא כתר ללא מתכת. הכתר הוא על בסיס זירקוניום. הכתר מאוד ייחודי, אין בו שימוש במתכת ולכן אין סיכון לצביעת חניכיים. ייחודיות הכתרים הללו נובעת מרמת הדיוק הגבוהה ביותר. צורת השן הנלקחת מפה המטופל על ידי מידות, מועתקת על ידי סריקת מחשב מיוחדת הנמצאת אצל טכנאי השיניים.

הנתונים המדויקים של השן מועברים על ידי E-mail לבסיס הנתונים בחברה היצרנית בשוודיה. המפעל מייצר את ליבת הכתר, וזה נשלח לארץ לעיצוב סופי על יד טכנאי שיניים. בטכנולוגיה זו ניתן לקבל כתרים בודדים וגם גשרים.

הלבנת שיניים, או בשמה המדויק יותר "הבהרת" שיניים, הינה תהליך בו משנים את גונם של השיניים ומקנים להן מראה בהיר וצעיר יותר.

כתרי זירקוניה

כתר זירקוניה נחשב לכתר האיכותי ביותר מבין כתרי חרסינה.

היתרון של החומר ממנו עשוי הכתר בהתאמה ביולוגית המקסימלית לגוף האדם.
כתר זירקוניה אינו מכיל מתכת אלה חומר הנקרא זירקוניה מוקסיט. הזירקוניה אינה סופחת צבע מאכל ומונעת הכתמת חניכיים בצורת "פס שחור" כמו מעל הכתרים על בסיס מתכת. כתרי זירקוניה אמידים ביותר לאורך זמן.

בשיניים אחוריות מקובל לבצע כתרים מזרקוניה מלא ובשיניים קדמיות מיזרקוניה מצופה בחרסינה המאפשרת להשיג שקיפות הדומה לשקיפות של השיניים . זה מאפשר לקבל תוצאה אסתטית גבוהה ביותר.

אופן הכנת כתרי זרקוניה בטכנולוגית CAD/CAM

מודל השיניים של מטופל עובר סריקה בסורק תלת מימד ובעזרת תוכנת חריטה מעצבים את הכתר במחשב, הנתונים נשלחים למחרטה ממוחשבת בה מתבצע הכתר.

הטכנולוגיה מאפשרת הכנהת כתרים מהירה ומדויקת ומקצרת כמות הביקורים אצל רופא שיניים.

הלבנת שיניים

קיימות שתי אפשרויות של הלבנת שיניים:

  • הלבנת שיניים במרפאה ע"י מכשיר LED:טיפולי אסתטיקת הפה צועדים צעד קדימה עם שיטת ה-LED החדשנית.
   ניקוטין, עטרן, קפה וצבעי מאכל חודרים לשן ומצהיבים את הגוון הלבן הטבעי שלה.
   אנו עושים שימוש במכשיר led ייחודי שמפרק וסופח את הרעלים וכך מחזיר את הגוון
   הטבעי לשן . הלבנת שיניים באמצעות LED- מתבצעת  ע"י רופא שיניים מיומן ומאפשרת קבלת תוצאות תוך 40 דקות, מכשיר הLED משמש כקטליזטור ומאיץ את תהליך ההלבנה.בתהליך זה הרופא מבודד היטב את החניכיים והשפתיים בעזרת מריחה של משחת בידוד עליהם. לאחר מכן הוא מורח את חומר ההבהרה על המשטח החיצוני של שיני המטופל. בשלב הבא הרופא מאיר את השיניים במכשיר LED.
  • הלבנה שיניים ביתית:
   שיטה זו פשוטה ונוחה עד להשגת הגוון הרצוי. בשיטה זו מכין הרופא במרפאתו "סד הלבנה" מסיליקון, המותאם בדיוק לשיניים של המטופל. יחד עם הסד יקבל המטופל לביתו ערכה הכוללת מספר מזרקים המכילים ג'ל הלבנה, שאותו יש להניח בתוך הסד ולאחר מכן להניח על השיניים למספר שעות או למשך השינה בלילה (לפי הוראות הרופא).

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

הרשמה לטיפול שיניים
  * שדות חובה

  הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

  חייגו עכשיו