אסתטיקה דנטלית

השאלה מה כלול בתחום של אסתטיקה דנטלית מעניינת הרבה מאוד גברים ונשים בגילאים שונים. בשביל להבין את הסיבה לכך צריך לעצור לרגע ולהצביע על החשיבות של השיניים. אם בעבר נהוג היה להתייחס לשיניים כאבר פונקציונלי בלבד שבו משתמשים על מנת ללעוס, הרי שכיום ברור שיש להן תפקיד חיוני ביצירת רושם ראשוני, בהשפעה על תחושת הביטחון העצמי וגם בקביעת הדימוי של צעירים ומבוגרים כאחד.

על הרקע הזה אפשר להבין טוב יותר מהי אסתטיקה דנטלית ומה מאפיין אותה. מבחינה פרקטית, אסתטיקה דנטלית כוללת למשל השתלת שיניים והתאמת שתלים דנטליים לצרכי המטופל – אך היא מאפשרת את שיקום הפה לאחר מחלות, דלקות חניכיים, תאונות, חבלות ועוד. במילים אחרות, אסתטיקה דנטלית מרכזת תחת קורת גג אחת את כל מה שקשור לאסתטיקה של השן אבל יש לה השפעה מהותית על תפקוד הלסת והחניכיים.

בנוסף, אסתטיקה דנטלית כוללת טיפולים שנחשבים פשוטים וזריזים יותר כגון ציפוי שיניים לצורך הלבנה. אם למשל מנסים הלבנת שיניים ביתית אבל לא משיגים את התוצאות הרצויות, צריך לשקול התייעצות עם אנשי מקצוע מהתחום של אסתטיקה דנטלית.

מומחים עבור אסתטיקה דנטלית

מה כלול בתחום של אסתטיקה דנטלית?

המונח הכללי של "אסתטיקה דנטלית" מאגד בתוכו כפי שאפשר להבין מגוון רחב של טכניקות ושיטות שבאמצעותן ניתן לשדרג את מצב הפה הן מבחינה אסתטית והן מבחינה תפקודית. זהו תחום שמתפתח בקצב מהיר, נעזר בטכנולוגיות מתקדמות ושואב השראה מצרכי המטופלים כפי שהם עולים מהמרפאות.

על מנת לבצע בפועל תהליכים של אסתטיקה דנטלית ניתן ליישר שיניים עקומות עם או בלי קשר לשיקום הפה. במקביל, יש תהליכי אסתטיקה דנטלית שכוללים ציפוי שיניים קדמיות בלבד, הלבנת שיניים או סגירת רווחים חריגים על רקע פגמים גנטיים. לשם השוואה, אפשרות אחרת תהיה להלבין שיניים צהובות לאחר צריכת תרופות, שתיית קפאין והרגלים לא נכונים של היגיינה או בנייה מחדש של כל מבנה הפה לצורך תפקוד טוב יותר.

במישור הרפואי, אסתטיקה דנטלית דורשת מהרופא לאבחן ביסודיות את מצב הפה והשיניים. השלב של האבחון קריטי להשגת תוצאות כי הוא מאפשר להתאים את הטיפול לצרכי המתרפא. במסגרת אבחנה מוקדמת נדרש הרופא לבדוק היכן השיניים ממוקמות בתוך הלסתות, באיזה מצב החניכיים נמצאות ואיזה צבע וצורה יש לשיניים. על בסיס הבדיקה המקיפה הזו אמור הרופא להחליט כיצד לשפר את מצב הפה ואסתטיקת השיניים ואיך לעשות זאת עם מינימום סיכונים ותופעות לוואי.

טיפולים אסתטיים לשיניים

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

הדור הבא של אסתטיקה דנטלית

תהליך ההכשרה הארוך של רופאים ברפואת שיניים לא בא על חשבון עדכון הטכניקות שבהן הם משתמשים. כך למשל ניתן לזהות כיום פתרונות חדשים לבעיות שיניים שנחשבו בעבר בלתי הפיכות, כמו גם לשלב בין טיפולי שיקום הפה באופן שלא פוגע באיכות החיים או לא מחייב את המטופלים לחרוג מתוך מסגרת התקציב שיש להם.

בראש רשימת הטיפולים המתקדמים ברפואת שיניים אסתטית אפשר לדוגמא למצוא את הנושא של ציפוי שיניים. זהו טיפול שמאפשר לכל גבר ואישה להשיג שיניים יפות ולבנות במגוון שיטות ובהן קומפוזיט, למינייט ולומינרס. במידה ויש צורך ביישור שיניים, השיטות הקיימות מאפשרות לסגור רווחים בין השיניים ולטפל בא-סימטריה כמעט בלי תופעות לוואי.

גם הלבנת שיניים מייצגת במובן מסוים את הדור הבא של אסתטיקה דנטלית. גברים ונשים בגילאים שונים מבינים כיום שהם לא חייבים לספוג את הפגיעה בדימוי העצמי בגלל שיניים מוכתמות, בעיקר לאור המחירים הנוחים של ציפוי שיניים למינייט או הלבנת שיניים בקרן אור. ההבדל היחיד הוא שיש גישה שבה מעדיפים הלבנת שיניים מהירה – כמו למשל באמצעות לייזר או קרן אור – לעומת גישה שבה מקיעים 7-14 ימים בהלבנת שיניים עם סד וזאת על מנת לחסוך בהוצאות.

אי אפשר לדבר על הדור הבא של אסתטיקה דנטלית בלי להזכיר שתלים דנטליים. כידוע, שתלים אלו בהשוואה לחומרים הקודמים שבהם היה נהוג להשתמש ואפשר לשלב אותם יחד עם השתלת חניכיים אסתטית. אם לדוגמא מדובר בנסיבות שבהן נסיגת החניכיים מתקדמת עד לכדי מצב של חשיפת השיניים אפשר לשפר את המראה עם השתלת רקמות חיבור, השתלת חניכיים חופשית, השתלה סביבית או באמצעות אלודרם. זהו ביטוי מדויק ליתרונות של אסתטיקה דנטלית ולאופן שבו היא משפרת את איכות החיים של המטופלים.

טיפולי שיניים אסתטיים

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

האם ישנה הכשרה והסמכה בתחום של אסתטיקה דנטלית

החוק בישראל למשל קובע כי רופא שיניים הנו רופא שסיים לימודים במוסד אקדמי מוכר, עמד בהצלחה בבחינות הרישוי של משרד הבריאות ולאחר מכן קיבל רישיון עבודה. בין היתר, החוק מחייב לימודים במשך תקופה לא מבוטלת של 3-5 שנים באחד המוסדות המוכרים ומעבר של בחינות ההסמכה מטעם משרד הבריאות. רק לאחר מכן יכול הרופא לקבל תואר ולהציע שירותים שונים שקשורים לאסתטיקה דנטלית או לתחומים אחרים.

ההכשרה וההסמכה של רופאי שיניים בתחום של אסתטיקה דנטלית מתכתבת לעיתים קרובות עם הכשרת רופאים מתחומים אחרים. כאן בישראל יש 9 התמחויות שונות ברפואת שיניים ואסתטיקה דנטלית היא רק אחת מהן. חוץ ממנה, רשימת ההתמחויות כוללת פריודונטיה והתמחות בבעיות חניכיים, כירורגיית פה ולסת והתמחות באנטומיית הפה, אנדודונטיה והתמחות בטיפולי שורש, אורתודנטיה, פדודנטיה והתמחות ברפואת שיניים לילדים, מומחיות ברפואת הפה ומומחיות לרפואה קהילתית ופתולוגיה אוראלית.

בבחירת רופא לטיפולי אסתטיקה דנטלית צריך לבדוק את אופי ההכשרה ואיזה פתרונות אסתטיים יש על הפרק. מומלץ להימנע מניסיון להשיג תוצאות שונות מטיפול בודד ויקר, אלא לבחור רופא לפי הטכניקה שבה הוא מתמחה. במידה ולא בטוחים לגבי הרופא המתאים למשימה, ניתן להתייעץ עם מטופלים קודמים ולנסות לקבל חוות דעת אובייקטיביות באתרי אינטרנט, פורומים מקצועיים ורשתות חברתיות.

לסיכום, השאלה מה כלול בתחום של אסתטיקה דנטלית בהחלט במקום כי מדובר על חלק מענף רחב ומגוון. הדגש הוא בכל מקרה על השתלת שיניים עם או בלי שתלים דנטליים ועל שיקום הפה עם ציפוי והלבנת שיניים.

אסתטיקת שיניים (סיכום)

החיוך מהווה את מרכז ההבעה של התוכן העצמי, שמחה ואושר. אין ספק שזוהי ההבעה הגופנית הנפוצה ביותר שקיימת. אנשים מבחינים בחיוך נאה. חיוך יפה ובריא הינו מושך ומעורר רגשות חיוביים.
היום טיפולים רפואיים יכולים לממש את מלוא הפוטנציאל, האיכות, הלובן והיופי הטמונים בחיוכך.

רפואת השיניים האסתטית מכסה מגוון טיפולים אשר משפרים את איכות ומראה החיוך:

 • סגירת מרווחים בין השיניים.
 • הלבנת שיניים מוכתמות או צבועות.
 • השלמת שיניים שבורות.
 • הארכה / קיצור של שיניים בלתי שוות.
 • החלפת סתימות מתכתיות מיושנות.
 • שיפור צורת השיניים.

האם רפואת שיניים אסתטית היא עבורי?

להלן מספר שאלות שיעזרו לך להחליט האם רפואת שיניים אסתטית היא עבורך:

 • האם כאשר את/ה מחייך/ת את/ה מוצא/ת עצמך עושה זאת עם פה סגור או מאחורי כף ידך?
 • האם צבע ומראה שינייך מביך אותך?
 • האם את/ה נמנע/ת מלחייך כדי למנוע מאנשים לראות את שינייך?
 • האם יש לך סתימות מתכת מיושנות בשינייך האחוריות?

אם ענית בחיוב לאחת מן השאלות הללו, רפואת שיניים אסתטית היא עבורך ויכולה לעזור לך. כל אדם שאינו מרוצה מחיוכו הינו מועמד לטיפול. מהפך במראה פיך יעניק לך תחושה צעירה יותר וישפר את תחושת הביטחון העצמי שלך, דבר שיוביל לשיפור בחייך המקצועיים והאישיים כאחד. חיוך משופר יגרום לך להיראות טוב מבחוץ ולהרגיש טוב מבפנים.

הלבנת שיניים ביתית

כתרי חרסינה Procera

כתר חרסינה Procera הוא כתר ללא מתכת. הכתר הוא על בסיס זירקוניום. הכתר מאוד ייחודי, אין בו שימוש במתכת ולכן אין סיכון לצביעת חניכיים. ייחודיות הכתרים הללו נובעת מרמת הדיוק הגבוהה ביותר. צורת השן הנלקחת מפה המטופל על ידי מידות, מועתקת על ידי סריקת מחשב מיוחדת הנמצאת אצל טכנאי השיניים.

הנתונים המדויקים של השן מועברים על ידי E-mail לבסיס הנתונים בחברה היצרנית בשוודיה. המפעל מייצר את ליבת הכתר, וזה נשלח לארץ לעיצוב סופי על יד טכנאי שיניים. בטכנולוגיה זו ניתן לקבל כתרים בודדים וגם גשרים.

הלבנת שיניים, או בשמה המדויק יותר "הבהרת" שיניים, הינה תהליך בו משנים את גונם של השיניים ומקנים להן מראה בהיר וצעיר יותר.

כתרי זירקוניה

כתר זירקוניה נחשב לכתר האיכותי ביותר מבין כתרי חרסינה.

היתרון של החומר ממנו עשוי הכתר בהתאמה ביולוגית המקסימלית לגוף האדם.
כתר זירקוניה אינו מכיל מתכת אלה חומר הנקרא זירקוניה מוקסיט. הזירקוניה אינה סופחת צבע מאכל ומונעת הכתמת חניכיים בצורת "פס שחור" כמו מעל הכתרים על בסיס מתכת. כתרי זירקוניה אמידים ביותר לאורך זמן.

בשיניים אחוריות מקובל לבצע כתרים מזרקוניה מלא ובשיניים קדמיות מיזרקוניה מצופה בחרסינה המאפשרת להשיג שקיפות הדומה לשקיפות של השיניים . זה מאפשר לקבל תוצאה אסתטית גבוהה ביותר.

אופן הכנת כתרי זרקוניה בטכנולוגית CAD/CAM

מודל השיניים של מטופל עובר סריקה בסורק תלת מימד ובעזרת תוכנת חריטה מעצבים את הכתר במחשב, הנתונים נשלחים למחרטה ממוחשבת בה מתבצע הכתר.

הטכנולוגיה מאפשרת הכנהת כתרים מהירה ומדויקת ומקצרת כמות הביקורים אצל רופא שיניים.

הלבנת שיניים

קיימות שתי אפשרויות של הלבנת שיניים:

  • הלבנת שיניים במרפאה ע"י מכשיר LED:טיפולי אסתטיקת הפה צועדים צעד קדימה עם שיטת ה-LED החדשנית.
   ניקוטין, עטרן, קפה וצבעי מאכל חודרים לשן ומצהיבים את הגוון הלבן הטבעי שלה.
   אנו עושים שימוש במכשיר led ייחודי שמפרק וסופח את הרעלים וכך מחזיר את הגוון
   הטבעי לשן . הלבנת שיניים באמצעות LED- מתבצעת  ע"י רופא שיניים מיומן ומאפשרת קבלת תוצאות תוך 40 דקות, מכשיר הLED משמש כקטליזטור ומאיץ את תהליך ההלבנה.בתהליך זה הרופא מבודד היטב את החניכיים והשפתיים בעזרת מריחה של משחת בידוד עליהם. לאחר מכן הוא מורח את חומר ההבהרה על המשטח החיצוני של שיני המטופל. בשלב הבא הרופא מאיר את השיניים במכשיר LED.
  • הלבנה שיניים ביתית:
   שיטה זו פשוטה ונוחה עד להשגת הגוון הרצוי. בשיטה זו מכין הרופא במרפאתו "סד הלבנה" מסיליקון, המותאם בדיוק לשיניים של המטופל. יחד עם הסד יקבל המטופל לביתו ערכה הכוללת מספר מזרקים המכילים ג'ל הלבנה, שאותו יש להניח בתוך הסד ולאחר מכן להניח על השיניים למספר שעות או למשך השינה בלילה (לפי הוראות הרופא).

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

הרשמה לטיפול שיניים
  * שדות חובה

  הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

  חייגו עכשיו