077-8042619 |רוטשילד 55, ראשון לציון

03-6953947 | הברזל 11, תל אביב

לא רק למתבגרים: הכירו את יישור השיניים השקוף

מהו יישור שיניים שקוף (אינויזליין), למי הוא מתאים במיוחד,
מהם היתרונות בו על פני השיטה המסורתית ומתי צפויה להיראות התוצאה הסופית?

יותר ויותר מבוגרים לא מוכנים לוותר על חיוך מושלם ומחליטים לעבור טיפול ליישור שיניים גם אחרי גיל ההתבגרות. אולם, יישור שיניים המתבצע בשיטה המסורתית באמצעות סמכים ("קוביות") מהווה פגם אסתטי משמעותי לתקופה של מספר חודשים לפחות. יישור שיניים שקוף ובלתי נראה (אינויזליין), המכונה גם יישור שיניים ללא גשר, הוא חלופה יעילה עבור אלה שמעוניינים ביישור שיניים אך נמנעים מביצוע ההליך בשל הפגם האסתטי.

השימוש בקשתיות שקופות שינה לחלוטין את קהל המטופלים המבקשים לבצע יישור שיניים: אם עד לפני מספר שנים מבוגרים ויתרו פעמים רבות על הטיפול על מתוך חשש לפגיעה במראה החיצוני או בדימוי העצמי, השימוש בקשתות אשר עשויות פולימר רפואי קל, דק ושקוף, אפשר למטופלים להתגבר על החשש וסיפק אלטרנטיבה יעילה לשיפור מראה השיניים.
על אף שהיא פותחה רק בשנת 1997, אינויזליין משתמשת בטכנולוגיה דיגיטלית שהספיקה להוכיח את עצמה בארצות הברית ובכל רחבי העולם וכעת אפשר ליישם אותה גם בישראל. 

מהו מהלך הטיפול?

בשלב הראשון מתבצעת הדמיה תלת ממדית של לסת המטופל, שבעזרתה מתוכננות הפלטות השקופות. לאחר מכן מיוצרת סדרה של קשתיות שקופות המותאמות לתנועת שיניים הדרגתית, עד לקבלת התוצאה הרצויה. התאמה אישית של הפלטות השקופות מסייעת בקיצור משמעותי של מהלך הטיפול, כמו גם בצמצום תופעות הלוואי והסיבוכים האפשריים.

בשלב השני, המטופל מרכיב כל קשתית במשך כשבועיים ואז מחליף אותה בזו הבאה אחריה, על פי הסדרה שיוצרה עבורו מראש. כך, מתרחש תהליך הדרגתי של יישור השיניים על להשגת המנח הרצוי בסיום הטיפול. על המטופל להרכיב את הקשתיות במשך כל שעות היממה, למעט בזמן אכילה או צחצוח שיניים. פעולות הרכבת ופירוק הקשתיות פשוטות מאוד וניתן לשטוף אותן כדי לשמור על ההיגיינה האוראלית. במשך כל תקופת הטיפול הרופא המטפל יהיה בקשר ישיר עם המטופל. בנוסף יתבצעו גם פגישות ביקורת תקופתיות. 

מהם היתרונות ביישור שיניים שקוף?

בניגוד לשיטה הקונבנציונלית בה מופעלים כוחות על כל קשת השיניים ללא הבחנה ביניהן, בעזרת פלטות שקופות שמתוכננות על ידי מחשב ניתן להזיז כל שן או קבוצת שיניים בנפרד. זהו הבדל מהותי המתבטא באופן שבו מתבצע הטיפול, בהשפעות שלו על התוצאות הסופיות וגם בתחושות של המטופל.

בנוסף, המאפיינים הייחודיים של יישור שיניים בשיטת אינויזליין מאפשרים טיפול פרטני וממוקד שחוסך למטופל זמן יקר וגם מצמצם את עלויות הטיפול. בהשוואה לשיטות אחרות ליישור שיניים, כמו שימוש בקוביות, הקשתיות השקופות אינן מהוות אי נוחות עבור המטופל. לבסוף, היתרון המרכזי בשיטה זו ליישור השיניים הוא כי הקשתיות כמעט ואינן נראות לעין או פוגעות בדיבור. כך יכול המטופל להנות מטיפול יעיל לשיפור מנח השיניים, ללא כל פגם אסתטי משמעותי.
במקביל ליישור השיניים ניתן להשתמש בקשתיות השקופות גם לשם ביצוע של הלבנת שיניים ביתית. 

יתרונות נוספים

תוך כמה זמן רואים תוצאות?

לפי שורה ארוכה של מחקרים ונתונים שנאספו מטיפולים דומים, זמן הטיפול נע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי. אולם, משך הטיפול מושפע מגורמים שונים והוא משתנה ממטופל למטופל.
יש לציין כי לשם הצלחת הטיפול וקבלת תוצאה מספקת, חשוב להקפיד ולמלא אחר הנחיות הרופא המטפל, לשמור על היגיינה אוראלית ולהרכיב את הקשתיות במשך כל שעות היממה. כפי שהוזכר לעיל, במהלך תקופת הטיפול יתבצעו ביקורות תקופתיות אצל הרופא המטפל כדי לבחון את קצב ההתקדמות. הטיפול באמצעות יישור שיניים שקוף מתאים למטופלים מגיל 14 ומעלה.

שיטת אינויזליין מאפשרת לשפר עמדת שיניים בולטות, שיניים עקומות ושיניים מסובבות, לסגור רווחים קיימים בין השיניים ולפתוח צפיפות. יותר מכל, יישור השיניים השקוף יאפשר לך לשוב ולחייך בביטחון. 

אין תחליף לנוחות

העובדה שבתהליך יישור שיניים בשיטת Invisalign המטופלים נהנים מנוחות גבוהה תורמת לתוצאות.
בעוד בשיטות אחרות של יישור שיניים יש חוטים, מתכות וקוביות ברזל שמגרות ופוצעות את רקמת הפה באופן שפוגע באיכות החיים היום יומית, עם שיטת Invisalign לא קיימות תופעות כאלה. 

דילוג לתוכן