077-8042619 |רוטשילד 55, ראשון לציון

03-6953947 | הברזל 11, תל אביב

טיפולי חניכיים

מחלת חניכיים נגרמת על ידי זיהום בקטריאלי שמקורו ברובד החיידקים (פלאק) שמצטבר על השיניים. מחלת חניכיים עשויה לפגוע בשן אחת או יותר, והיעדר טיפול עלול לגרום לאיבוד שיניים. החיידקים המהווים את הגורם הראשוני למחלת חניכיים, מצטברים בדרך כלל בגבול שבין השן לחניכיים, אזור שלא תמיד זוכה לתשומת לב מיוחדת בזמן הצחצוח. 

אנחנו מבחינים ב-2 שלבים עיקריים במחלות חניכיים:

ג’ינג’יביטיס – צורתה הקלה יותר של המחלה. החניכיים הופכות אדומות, נפוחות ומדממות בקלות. תיתכן תחושת אי נוחות קלה או כלל לא. בקבלת טיפול מתאים ובהמשך שמירה על היגיינה תקינה בבית, ניתן להחזיר את המצב לקדמותו ולקבל החלמה מלאה.

פריודונטיטיס – השלב שבו ישנו הרס נרחב של החניכיים ושל רקמת העצם התומכת בשן. את הפגיעה בעצם ניתן לעצור על ידי טיפול מתאים ושמירה על היגיינה תקינה.

לבדיקה תקופתית יש חשיבות רבה בגילוי מוקדם של בעיות החניכיים. ביקור קבוע אצל שיננית מסייע בתחזוקת חלל הפה בריא ובמניעת מחלות שיניים וחניכיים.  

טיפולי חניכיים:

טיפול ראשוני במחלת חניכיים מתבצע בהסרת אבנית באמצעות שיננית, הדרכה בהיגיינה אוראלית נכונה ובהתאמה אישית של אביזרי היגיינה כגון מברשת שיניים ומשחת שיניים, שטיפות מי פה, שימוש בחוט דנטלי, איזולות ועוד. 

טיפולים ייחודיים:

טיפולי חניכיים ב-PERICARE – תכשיר פריודונטלי חדשני לטיפול במחלת חניכיים מתקדמת, ללא צורך בהתערבות כירורגית. יעילות מוכחת על מאות מטופלים: 

הפסקת דימומים מהחניכיים תוך ימים.

טיפולים בהליטוזיס – ריח פה לא נעים.

צמצום משמעותי בעומק כיסים תוך שבועות.

שיפור מהיר ומשמעותי במוביליות שיניים.

שיפור בגובה ובצפיפות העצם האלוואולרית תוך מספר חודשים, ללא התערבות כירורגית.

היענות גבוהה של מטופלים לעומת ניתוחי חניכיים.

ללא כאב פוסט-אופרטיבי, השכיח באפליקציות מקומיות שונות.

ירידה ברגישות צווארית עקב נסיגת חניכיים.

איננו אנטיביוטיקה – אין פיתוח עמידות.

EMDOGAIN
מוצר המבוסס ביולוגית אשר תורם לגידול מחדש של רקמות קשות ורכות שנספגות עקב מחלה במערכת עיגון השן. זוהי שיטת הטיפול האידיאלית עבור מחלות שכאלו תודות לקלות השימוש בה, הספרות המקצועית המלווה אותה, והגמישות שלה המאפשרת טיפול באזורים בעלי נגישות נמוכה.

במקרה בו רקמות מערכת האחיזה פגומות או כאשר השטח החיצוני של שורש השן חשוף בזמן ניתוח חניכיים, אמדוגיין גורם ל"מפל תאי" המעודד היווצרות טבעית של תאי מערכת התאחיזה. בנוסף הוכח שאמדוגיין תורם להפחתת כאבים לאחר ניתוח.

קיימת הערכה שלפחות במחצית העקירות המסובכות המבוצעות בארצות הברית מדי שנה, ניתן להפיק תועלת על ידי שימוש באמדוגיין. בנוסף לפגמים בקצה השורש ולפגמים גרמיים, משתמשים באמדוגיין לאחר עקירות על מנת למלא את מקום העצם החסרה לפני מיקום השתל. אם אין מספיק עצם בזמן
מיקום השתל, נהוג להוסיף אמדוגיין בהשתלת עצם על מנת להעלות את קצב מילוייה.

דילוג לתוכן