כתרי זירקוניה

בשביל להבין מהם כתרי זירקוניה צריך להבין קודם מתי ולמה צריך בכלל כתרים בשיניים. שיניים מטבען מועדות להרס איטי, הרס שנגרם בגלל אי שמירה עליהן, אכילת מאכלים מזיקים לשיניים,  ובסופו של דבר הופעתה של מחלת העששת שמגיעה לאזורים נרחבים בשן. ישנן שיניים שעוברות הרס נרחב אם בגלל מחלת העששת ואם בגלל טראומה לפה, ואין אפשרות לשחזר שחזור פשוט את השן על ידי סתימה. מה שעושים הוא מניחים אביזר טיפולי על השן הפגועה, ומשלימים אותה. השלמה זו היא מה שמשנה דרמטית את המראה האסתטי ומאפשרת גם נוחות לעיסה ותחושה נעימה בפה, ללא הרגשה של גורם זר.

כתר השן , החלק הנראה כלפי חוץ בשן , הוא זה שיקבע בסופו של דבר את המראה של החיוך שלנו ושל חלל הפה בכלל.
הכתרים המלאכותיים שבהם אנו משתמשים ברפואת השיניים עלולים להיות בעל השפעה משמעותית על המראה הבריא והאסתטי של החיוך וחלל הפה.
כתרי זירקוניה הם כתרים העשויים חרסינה , שנותנים פתרון אסטטי מושלם בטיפולי השיניים.

כתרי זירקוניה

איכות מול מחיר

רובנו יודעים , כי כתרי זירקוניה הם איכותיים יותר, ועל כן הם יקרים יותר ונתפסים ככאלו שכדאי להשקיע בהם רק עבור המבנה הקדמי של השיניים, בגלל המראה הטבעי שלהם.
אולם , כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים להשקיע בטיפול עם כתרי זירקוניה שיעיל יותר גם בהיבט הרפואי.

כתרי זירקוניה הם כתרים מיוחדים שנבנים אך ורק מחרסינה (בניגוד לכתרים הרגילים המשלבים חרסינה עם מתכת) ובכך כתרי זירקוניה מהווים פתרון אסתטי טוב יותר.
היתרון הגדול של כתרי זירקוניה מתבטא בכך שמאוד קשה להבחין בכך שמדובר בכתר מלאכותי. שימוש בכתרים אלו מעניק מראה שיניים טבעי,  וקרוב ביותר למקור.
אלו לא היתרונות היחידים של כתרי הזירקוניה לעומת הרגילים , לכתר שיניים זירוקני יש תכונות המטיבות איתו מההיבט הרפואי –
בנוסף כתרי זירקוניה אינם נוטים לפגוע במבנה החניכים ומפחיתים את הסיכון לסיבוכים וגירויים באזורים אלו וגם מקטינים את הסיכויים של הצטברות רובד חיידקים
משמעותי בשוליים של מבנה הכתר (כמובן שאלו לא מחליפים את ההקפדה על צחצוח…), וגם מקטינים משמעותית את הסיכויים להתפתחות של אלרגיות שונות
הנובעות מהמתכת בה משתמשים בכתרים רגילים.

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

כתרי זירקוניה לחיוך מושלם

סוגי כתרי זירקוניה שקיימים כיום

 • כתר זירקוניה מחרסינה – מתכת – זהו סוג נפוץ אם כי הוא אפשרי להנחה רק על השיניים האחוריות. החומר עשוי ממתכת המצופה בחרסינה ותואמת את צבע השיניים הסמוכות לה, מה שנותן מראה טבעי. הבעיה היא שלעיתים משתקף בצע המתכת וזו הסיבה שאפשר להניח את סוג הכתרים האלו רק בשיניים הקדמיות.
 • כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה – זו היא פיסת חרסינה שמוצמדת לשן בצורה מדויקת, לאחר שמשחיזים את השן הקדמית ומודדים את השטח הנותר.
 • כתר זירקוניה מחרסינה מלאה – זהו כתר שניתן להצמיד לשיניים הקדמיות מכיוון שהוא נראה טבעי ומזיג את התוצאות הרצויות מבחינה אסתטית. הוא דורש עיצוב נרחב יותר של השן מה שלא תמיד אפשרי אם יש פגיעה משמעותית בשן.

אולי יעניין אתכם גם: ציפויי שיניים I אסתטיקה דנטלית

מהם כתרי זירקוניה?

כתרי זירקוניה לשיניים קדמיות הפכו בשנים האחרונות לפופולארים מאוד בקרב הלקוחות כמו גם בקרב רופאי השיניים. הם עשויים מחומר שונה ומיוצרים באופן שונה מכתרים קודמים. כתרי הזירקוניה הנם לבנים אך הם עשויים ממתכת אצילה שנקראת "זירקוניום". יש שתי אופציות עבור כתרי זירקוניה כשהראשונה היא זירקוניה ומעליה חרסינה, אך היום כבר לא עושים כמעט שימוש בחרסינה אלא רק בזירקוניה. אפשר להניח כתר זירקוניה על שתל  (או יותר נכון על מבנה מלאכותי המחובר לשתל) או על תשתית השן המקורית, הוא נוח לעבודה עבור הרופאים וטומן בחובו לא מעט יתרונות שחשוב להכיר.

הנחת כתר זירקוניה על השן

יתרונות כתרי הזירקוניה

הנה כמה יתרונות של כתרי זרקוניה שחשוב להכיר.

 • עיצוב הכתר – עיצוב הכתר הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר בפרוצדורה הזו. הרי בסופו של דבר הכוונה היא שהמטופל ירגיש בנוח כמה שיותר עם הכתר ושהכתר ייראה כמה שיותר טבעי, וזה בדיוק מה שעושים כתרי זירקוניה מהסיבה הפשוטה – אפשר לעצב אותם באמצעות חריטה ממוחשבת ואפשר להגיע לרמות דיוק מדהימות.
 • גוון שלא משתנה – מטבע הדברים אנו אוכלים, שותים, חלק מאיתנו מעשנים ואנו חשופים לחומרים מזהמים ומלכלכים. עם הזמן השיניים עלולות לשנות את הגוון שלהן וכמדובר על כתרי זירקוניה, אחד היתרונות המשמעותיים שלהם הוא שהם שומרים על הגוון שלהם.
 • חוזק – כתרי זירקוניה ידועים בחוזק ובעמידות שלהם. הרי אף אחד לא רוצה לחזור על הפעולה שוב ושוב, אף אחד לא רוצה לשלם על כך עוד פעם וזו בדיוק הסיבה שכתרי זירקוניה מבוקשים כל כך. נכון, הם יקרים מעט יותר אך העמידות והחוזק שלהם הם ללא תחליף.

טיפולים אסתטיים לשיניים - כתרים מזירקוניה

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

כתרי זירקוניה VS כתרי מתכת

הנה כמה הבדלים של כתרי זירקוניה מול כתרי מתכת. בכתרי מתכת צריך להשחיז לא מעט מהשן בשביל להתאים לה את הכתר. זה פוגע בשן ומפחית מבסיס השן המקורית, מה שקורה הרבה פחות בכתרי זירקוניה. כתר זירקוניה תופס פחות נפח ובטח על חשבון בסיס השן המקורי. בנוסף, יכול להיות מצב בו בכתרי מתכת  החרסינה תפרד מהמתכת מה שידרוש שוב פעם את הכל מההתחלה (זו היא שבירה שאי אפשר לתקן בקלות) בכתרי זירקוניה זה לא קורה מכיוון שכל הכתר הינו מקשה אחת, מקשה חזקה ועמידה שלא יכולה להתפרק בקלות. עוד הבדל בין כתרי זירקוניה מול כתרי מתכת הוא במקרה בו יש נסיגת חניכיים. בכתר הרגיל ייראה פז שחור ודק בגבול החניכיים ובכתר הזירקוניה זה לא יהיה. יותר יפה, יותר נקי ויותר אסתטי. עוד הבדל שנוגע לנפח של הכתר – כתר מתכת בולט מעט לכיוון שחניכיים מכיוון שהוא מורכב משני חלקים, מה שיכול לתרום לבעיה שהוזכרה כאן – נסיגת חניכיים. כתר זירקוניה לעומת זאת מעוצב כפי שציינו על ידי חריטה ממוחשבת, מה שאומר שניתן לדייק אותו הרבה יותר ולהימנע מבליטה.

לפני ואחרי

ציפוי שיניים במרפאתה של ד"ר מאיה בן צבי

לסיכום

אין ספק שעולם אסתטיקת הפה עבר מהפיכה. הוא משוכלל ומתקדם יותר, הוא מדויק יותר ומרשים יותר. אם בעבר אנשים היו צריכים לחיות עם מראה פנים לא נעים, עם שיניים שבורות, סדוקות או הרוסות, הרי שהיום כבר לא צריך לחיות ככה, היום כבר לא צריך להתפשר ואפשר לקבל טיפולים שעושים שינויים משמעותיים. היום גם החומרים בהם עושים שימוש איכותיים יותר, וכתר זירקוניה הוא אחד מאותם חומרים עמידים, חזקים, אסתטיים וכאלו שמחזיקים מעמד לאורך זמן.

הרשמה לטיפול שיניים
  * שדות חובה

  הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

  חייגו עכשיו