השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד הינה אחת מההתפתחויות החשובות בתחום של השתלות שיניים. בדיקה יסודית של המצב הדנטלי וצילומים עדכניים של חלל הפה, מאפשרים לרופא השיניים להחליט אם ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד אצל גברים ונשים בגילאים שונים. בנוסף, בשיטה הקיימת, אפשר לבצע מספר השתלות ביום אחד. קחו בחשבון שבמקרים מסוימים נדרשת השתלת עצם כהכנה או בשילוב עם ההשתלה עצמה ולכן הטיפול עלול לקחת פרק זמן של יותר מיום אחד.

כמו כן על אף שמה של השיטה, חשוב להבין שלא ניתן לסיים את כל התהליך של שיקום על גבי שתלים ביום אחד בלבד. המשמעות בפועל היא שניתן לבצע השתלה אחת או מספר השתלות, אך עדיין צריך להמתין כמה חודשים עד שהשיקום מסתיים. בפועל, ההמתנה והשיקום מיועדים להבטיח שהשתלים ייקלטו היטב בעצם הלסת.

המעקב אחר תקופת השיקום קריטי להצלחה של השתלת שיניים ביום אחד. בתקופת השיקום, העצם ממשיכה להיבנות סביב השתלים והיא אמורה להפוך אותם ליציבים ומעוגנים בעצם הלסת. אם לבסוף מגיעים למסקנה שהשתלים מספיק יציבים, אפשר לעבור לשלב שבו מרכיבים עליהם את השחזורים ואת השיניים החדשות.

השתלת שיניים ביום אחד מחיר?

בטיפולי השתלת שיניים ביום אחד מחיר עשוי להוות פקטור משמעותי במערכת השיקולים. כמובן שהמחיר הוא לא הדבר היחיד שצריך לבדוק וחשוב יותר שהטיפול יהיה מוצלח ואפקטיבי, אך אי אפשר להתעלם מההשפעה שלו על ההחלטה הסופית. לפיכך, מומלץ לתאם פגישת ייעוץ עם רופא שיניים לפני שמתחייבים לבצע את הטיפול ולנסות להבין מה המחיר כולל.

מלבד המחיר הספציפי על השתלת שיניים ביום אחד, הדרך הנכונה להחליט איזה טיפול לבצע היא להשוות בין פרקטיקות נוספות. השוואה בין שיטות שונות ליישור שיניים יכולה לתת תמונת מצב מלאה ולעזור לבסס את ההחלטה עבור גברים ונשים בכל הגילאים. בין היתר, את ההשוואה בין טיפולי יישור שיניים מבצעים לפי פרמטרים כגון מחיר, משך זמן הטיפול, תופעות לוואי אפשריות, קהל יעד וכן הלאה.

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

השתלת שיניים ביום אחד במרפאתה של מאיה בן צבי

השתלת שיניים ביום אחד יתרונות וחסרונות

השאלות השונות לגבי השתלת שיניים ביום אחד יתרונות וחסרונות רלוונטיות לקהל יעד ספציפי. קודם כל, השיטה מתאימה כאמור רק לבעלי נפח עצם משמעותי ורק כאשר אין חריקות שיניים שגורמות עומס ומתח על שרירי הלעיסה. בנוסף, עישון כבד מהווה מכשול לתהליך קליטת הכשל ובמסגרת השיטה יש צורך באיזון המנשך ובסגר פה מאוזן.

עוד חיסרון של השתלת שיניים ביום אחד הוא שהשילוב של טיפול כירורגי ושיקומי בו זמנית מהווה מכשול. במקביל, זהו טיפול שמחייב שינוי בהרגלי אכילה ובכל מקרה העמסה מיידית של לסת שלמה עדיפה על העמסה של שתלים בודדים.

מצד שני, היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד בולטים גם בהשוואה לאלטרנטיבות. זו שיטה שבה ההליך המרכזי מתבצע במהירות, ניתן לחזור לשגרת העבודה או הלימודים באופן כמעט מיידי וכמעט ואין תופעות לוואי לטווח הארוך. השיטה גם נחשבת בטוחה מאוד, היא מבוצעת בתדירות גבוהה והיא מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת. במקום להמתין לאיחוי וריפוי של כל שתל בנפרד או לבצע פעולה כירורגית נוספת לגוף וללסת, אפשר להשתמש בשיטה של השתלת שיניים ביום אחד כדי להשלים את כל השתלים ולהפחית אי נעימות.

השתלות שיניים ביום אחד - ד"ר מאיה בן צבי

האם השיטה מתאימה לכם?

הדבר החשוב ביותר בבחירת שיטה להשתלת שיניים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע. השתלת שינים ביום אחד למשל חוסכת זמן, כאב וחרדות אך היא יקרה יותר משיטות אחרות וגם אינה מתאימה לכל אחד. הפתרון הוא כאמור להשקיע זמן בהתייעצות עם אנשי מקצוע ולעבור בדיקה של המצב הבריאותי הכללי ומצב בריאות החניכיים לפני שמקבלים את חוות דעתו של הרופא המטפל.

עם התקדמות הטכנולוגיה וניסיון של רפואת שיניים, השתלות שיניים ביום אחד הופכים ליותר פופולריים.

יחד עם זה, לפני קבלת החלטה על ביצוע שתלים דנטליים ביום אחד יש להתייחס למםפר קריטריונים:

מצב בריאותו הכללי של המטופל, מצב בריאות החניכיים, וכמובן שיקול דעתו של הרופא המטפל.

לפני ביצוע ההשתלות, רופא מומחה פה ולסת בודק את מצב הקליני, צילומים פנורמי וסיטי ויחד עם רופא המשקם בונה את התוכנית טיפולים אישית המתאימה לכל מטופל ניתן לעבור את הטיפול גם בעזרת טשטוש בנוכחותם של רופא מרדים מומחה ורופא השיניים בעל הסמכה ממשרד הבריאות לבצע טיפולי שיניים בהרדמה כללית או בטשטוש.

יתרון משמעותי למטופלים הסובלים מחרדה דנטלית. טיפול מהיר, מינימום כאבים, החלמה קצרה יותר ברוב המקרים וחזרה מהירה לשיגרה.

השתלת שיניים ביום אחד יעילה במיוחד לאנשים מחוסרי שיניים קדמיות או חוסר שיניים מוחלט כפתרון מהיר ונוח.

לחצו כאן לקבלת ייעוץ ללא עלות 

השתלות שיניים ממוחשבת

קדמת הטכנולוגיה מאפשרת תכנון הצבת שתלים דנטליים לא רק בהתחשב במבנה אנטומי, אלא גם הבאה בחשבון שיקולים אסתטיים מתאים.

תכנון השתלים מתבצעה בעזרת תוכנה השתלת שיניים ממוחשבת המתקדמת בעולם. בשלב ראשון התוכנה מבצעת המרה (conversion) תלת מימדית של הסיטי המאפשר לנו צפיה בהדמייה תלת מימדית של הלסת מכל הכיוונים.

בשלב הבא הנתונים נשלחים לבלגיה ליצירת סד כירורגי דרכו מתבצעת השתלה. היתרון האדיר של הסד הינו דיוק בזמן החרדת השתלים ללסת. בזכות התכנון המקדים ניתן לבצע גם טיפול ללא הרמת מתלה כירורגי וליצור שיקום זמני על גבי שתלים ביום ההשתלה, (העמסה מיידית).

הטיפול מצבצע ללא צורך בתפרים. עבור המטופל מדובר בהפחתה משמעותית מאד של זמן הטיפול ושיבה מיידית לשגרה. הטיפול מתבצע על ידי ד"ר בראונשטיין, מומחה לכירורגיה פה ולסת, בוגר הדסה ירושלים.

אולי יעניין אתכם גם: ציפוי שיניים I אסתטיקה דנטלית

הרשמה לטיפול שיניים
    * שדות חובה

    הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

    חייגו עכשיו