077-8042619 |רוטשילד 55, ראשון לציון

03-6953947 | הברזל 11, תל אביב

ציפויי חרסינה: 8 שאלות חשובות – והתשובות

ציפויי החרסינה מאפשרים לעצב את מראה החיוך. בזכות התוצאות המרהיבות וזמן ההכנה המהיר, טיפול זה הפך לפתרון פופולארי לשיפור מראה השיניים. הטיפול מתבצע במהלך שני מפגשים בממוצע, בטווח של כשבוע ימים. אספנו עבורכם מספר שאלות חשובות על אודות ציפויי חרסינה – ואת התשובות

למי נועד ציפוי חרסינה?

ציפוי חרסינה נועד לאנשים שלא מרוצים מהמראה האסתטי של שיניים שלהם. בעזרתם ניתן להלבין שיניים במקרים בהם הלבנת שיניים שגרתית אינה יעילה, כמו לדוגמה בקרב אלה שקיבלו אנטיביוטיקה בגיל צעיר או מעשנים כבדים. בנוסף, כידוע, עם הגיל שיניים מצהיבות ועקב נסיגת חניכיים השורשים נחשפים. בעזרת ציפויים לשיניים ניתן גם להשלים את החלק החשוף של השן וגם להלבין אותן. ציפויי חרסינה מאפשרים להאריך שיניים שבורות ושחוקות, לסגור מרווחים בין השיניים, ליישר שיניים עקומות, להחזיר לשיניים שטופלו בעזרת סתימות את הגוון האחיד ועוד.

 
איך מתבצע הליך הדבקת הציפויים
?


בשלב הראשון, מתבצעת בדיקה קלינית של השיניים וצילומי רנטגן, כדי לבחון אם המטופל מתאים לטיפול. לאחר מכן, מתבצע תיאום ציפיות מפורט אל מול המטופל. על פי הנתונים המקדימים, הרופא המטפל משתמש בתכנת Digital Smile Design , כדי לבצע הדמיה ממוחשבת של הציפויים. בעזרת התכנון הדיגיטלי מורכב דגם ראשוני של הציפויים בפה המטופל עליו ניתן לבצע שינויים – עד לקבלת תוצאה משביעת רצון. לאחר מכן, יוצאים לדרך ומכינים את הציפויים הקבועים. הציפויים מתוכננים על-ידי טכנאי שיניים אומן. מרפאתה של ד"ר מאיה בן צבי עובדת עם מיטב המעבדות בארץ ובחו"ל. עם הכנת הציפויים הם מודבקים על גבי השיניים בעזרת דבקים מיוחדים. בזמן ההדבקה חשוב למקם את הציפוי על חזית השן בצורה מדויקת ולבודד את השיניים סמוכות והחניכיים כדי למנוע מגע של הדבק בהם.


האם מדובר בטיפול שדורש מיומנות מיוחדת
?


לחלוטין. ללא מיומנות פיסולית או אומנותית אנו נקבל ציפויי שיניים שאינם מתאימים לאנטומיה של הפה ויראו לא טבעיים או בגוון שונה משאר השיניים של המטופל. גם הדבקת הציפויים הדקיקים על השיניים דורשת עבודת ידיים מדויקת.

מהו היתרון בציפוי שיניים מחרסינה?


ציפוי חרסינה לשיניים מהוה פתרון אידיאלי לאנשים מעשנים, כמו גם לאלה המרבים בשתיית קפה. צבע הציפויים עמיד בפני כתמי ניקוטין וקפה והוא אינו משתנה לאורך השנים. מעבר לכך, ניתן מראש לבחור את הגוון הרצוי של הציפויים כדי להשיג מראה חיוך מושלם.

ציפוי חרסינה יעילים במיוחד לשיקום שיניים קדמיות שעברו טיפולי שורש. בהשוואה לכתרים אשר דורשים השחזה מאסיבית של השן כולה, ציפויי שיניים דורשים השחזה מינימלית של עד ל- 0.5 מ"מ מחזית השן.

מה לגבי מקרים בהם נדרש יישור שיניים, האם גם אז ציפויים מהווים פתרון יעיל?


בעזרת ציפוי שיניים ניתן לישר שיניים מסובבות או לא ישרות. זה מתאים לאנשים שאינם מעוניינים לבצע יישור שיניים ממושך אצל אורתודנט.

איך מתבצע תהליך התאמת הצבע?

לצורך בחירת צבע לציפוי אנו משתמשים במפתח של פלטת  צבעים. אולם, חשוב לדעת שלכל שן יש את הגוון והשקיפות אשר ייחודיים לה, ואפילו אצל אותו מטופל\ת ניתן למצוא שיניים בעלות גוון שונה. לדוגמה ניבים יותר צהובים משיניים חותכות. לכן בחירת צבע ושקיפות דורשים מיומנות מיוחדת.

אם כך, האם ניתן להשתמש בציפויים גם כדי להבהיר את השיניים?

ישנן טכניקות שונות להלבנת שיניים. במקרים של שיניים מוכתמות עקב מתן אנטיביוטיקה בגיל צעיר או כתמי עישון, הלבנה בעזרת ג'לים אינה יעילה. לכן, במצבים אלה ציפוי חרסינה הוא כלי מצוין המאפשר להלבין את כל השיניים בצורה אחידה. באמצעותו ניתן גם להשיג גוון לבן במיוחד – שאינו מתאפשר באמצעות הלבנה מסורתית ומראה חיוך הוליוודי. אולם, כפי שצוין לעיל חשוב להתייחס לגוון השיניים הטבעיות כדי להימנע ממראה מלאכותי.
 

מדובר בשינוי דרמטי בפנים, אנשים ודאי חוששים מהתוצאה – איך מרגיעים אותם לפני הטיפול ובמהלכו?

אנשים שלא מרוצים ממראה השיניים שלהם וחולמים על שיניים יפות ולבנות אבל עקב חשש דוחים את הטיפול: הם דואגים איך יראו במהלך הטיפול ואיזו תוצאה תתקבל. לכן התכנון המקדים ובדיקות ההדמיה מסייעות בתיאום ציפיות והן נותנות ביטחון למטופל. בנוסף, רופא העוסק בתחום אסתטיקה דנטלית צריך להיות סבלני וסובלני עם מטופל לאורך כל הדרך עד קבלת התוצאה הרצויה.

דילוג לתוכן