השתלות שיניים

תחום השתלות שיניים הוא תחום פופולרי אשר סוחף אחריו לא מעט אנשים אשר בחלוף השנים סבלו מנשירת שיניים, אם זה בשל בעיות גנטיקה, בעיות רפואיות, מחלות שונות, תאונות, נפילות או כל מקרה אחר שבגינו הם נותרו ללא שיניים. לשיניים יש תפקיד חשוב בכל הקשור לתפקוד היום יום, ואף יש להן חלק לא מבוטל מהמראה האסתטי של הפנים ובכלל יש לשיניים השפעה רבה על המראה הכללי שלנו. כמובן שכל אחד היה רוצה לזכות בחיוך מקסים, כזה שחשוף שיניים ישרות ומלאות, אך כמובן שעל ידי שתלים דנטליים או השתלות שונות אצל רופאי שיניים – הכל אפשרי.

כיום, הטיפול האולטימטיבי והפופולרי ביות במקרה של חוסר שיניים הוא – על ידי שתלים דנטאליים שהם למעשה תחליף מלאכותי של השן. השתל הינו כולל את השורש אשר מחובר או מוברג לחניכיים ועליו מותקן כתר המדמה מראה של שן טבעית אמיתית. שתלים דנטליים יכולים לשמש כפתרון מצוין עבור שן אחת בודדת, כפתרון לנשירת כמה שיניים המקבילות זו לזו, או להוות תמיכה לשיניים תותבות נשלפות.

מהם שתלים דנטליים?

יש לא מעט שיטות המקובלות כים לחוסר שיניים, חלקם מיושנות וחלקם חדשניות יותר אשר מובאות לנו על ידי מיטב רופאי השיניים המפתחים מדי תקופה מסוימת טכניקות חדשניות שונות כמו למשל – שיטת הנקראת "שתלים מוטים" ועוד מגוון רב של שיטות אחרות הקיימות בשוק. אך כמובן ששיטת השתלים דנטליים הם די נפוצים בשוק וזאת לאור יתרונותיהם הרבים. בואו נסביר מעט על התהליך: ראשית, נסביר כי שתלים דנטליים באופן כללי הם ברגים העשויים ממתכת חזקה (טיטניום) ואותם רופאי השיניים מבריגים במקום שורש השן, כלומר שהם מחליפים את השורש. השתלים הללו מורכבים בעזרת הברגה  פנימית וחיצונית בצורה חזקה ויציבה שיושבת עמוק פנימה, הרי לאחר מכן על ההברגה להחזיק גם את הכתר. רוב השתלים הקיימים כיום בשוק, הינם מצופים בחומר העונה שלם "קלציום" שתפקידו בין היתר להעניק לשן חספוס מיוחד כדי שהיא תוכל להיתפס בצורה חזקה בפה.

מגוון רב של עיצובים

השתלות שיניים הם כמובן דבר אסתטי לכל דבר, לכן יש באפשרות המטופל לבחור את גוון השן הרצוי אות עיצוב השן. ברוב המקרים רופא השיניים בוחר יחד עם המטופל את הגוון הרצוי, כך שהוא ישתלב היטב עם יתר השיניים בפה ולא יראה כתוספת בגוון שאינו תואם לשאר השיניים. לכן, יש לא מעט אנשים (בעיקר מעשנים שהשיניים שלהן צהובות או שחורות) שמבצעים הלבנת שיניים וזאת על מנת לבחור גוון שן המתאימה לשאר השיניים בפה. כיום, ניתן למצוא בשוק מגוון עיצובים של שתלים דנטליים אך כמובן שהם ברוב המקרים זהים זה לזה, אך שנים מבחינת איכות וחומר.

סוגי שיניים דנטליים הנפוצים הם: אלפא ביו, A.B, Paragon, M.I.S, Zimmer, ARDS Implants ועוד מגוון סוגים אחרים. כמובן שרק רופא שיניים מקצועי יוכל להמליץ לכם על הסוג המתאים לכם ביותר, כזה שישמר לכם לאורך שנים רבות לפחות ל – 20 שנים. אך כמובן שיש לבצע את ההשתלה על ידיד רופא מומחה וכמובן לשמור על בריאות הפה וטיפול נכון בשתלים על פי המלצת הרופא.

הרשמה לטיפול שיניים
    * שדות חובה

    הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

    חייגו עכשיו