כל כמה זמן צריך להחליף \ לתחזק שתלים דנטליים אם בכלל?

עברתם תהליך דנטלי שכולל שתלים? זה הזמן להבין כיצד אתם יכולים לשמור על התוצאה לאורך זמן וכיצד נכון לטפל בשתלים. אם בעשורים קודמים הותאמו שיניים תותבות למי שסבל ממחסור שיניים בפה, הרי שכיום הטיפול הנפוץ הוא דווקא שתלים ובצדק. שתל הוא שן קבועה המאפשרת ומדמה עצמה לשן המקורית שהלכה לאיבוד. תהליך השתלת השתלים הוא כירורגי בו מוחדר שורש מלאכותי. לאחר ההליך יש להמתין עד חצי שנה ולא פחות משלושה חודשים, על מנת שתתרחש בניה על גבי השורש המלאכותי.

חשוב מאוד לזכור כי, המבנה הביולוגי סביב שתלים לשיניים, שונים מהמבנה של הרקמות סביב השיניים המקוריות ועל כן השתל פגיע משמעותית מהשיניים שלנו – טיפול לא נכון יכול להוביל לדלקות ויותר מכך.

שתלים דנטליים

כיצד לתחזק את השתלים

שתלים דנטליים דורשים הקפדה על מספר כללים מובנים והראשון ביניהם, הוא הקפדה על בריאות הפה, עוד לפני תחילת הטיפול. היה ואתם סובלים או סבלתם מדלקות חוזרות ונשנות, וודאו כי אתם מגיעים לטיפול כשהדלקות מטופלות מבסיסן.

לאחר ההשתלה, חשוב להקפיד על נטילת התרופות אותן תקבלו כמרשם מהרופא המטפל וכמובן לשטוף את הפה עם חומר חיטוי בהתאם להנחיות הרופא. על מנת לשמור על תוצאות הניתוח, חשוב להימנע לגמרי מעישון אך היה ואתם לא יכולים להפסיק לעשן, חשוב מאוד שלא לעשן בסמוך לניתוח עצמו (לפחות כשבוע).

לאחר שהכתר יבנה על השתל, חשוב להקפיד על היגיינה באופן יומיומי, שיננית אחת לשלושה עד 4 חודשים ובדיקה תקופתית אחת לחצי שנה ועד שנה, אצל רופא השיניים (עדיף זה שביצע את ההשתלות אך לא בהכרח).

היגיינה

שתל דנטלי מחייב שמירה על היגיינה סביב השתל וזאת משום השבריריות והפגיעות שלו ביחס לשיניים הטבעיות. יש לצחצח את השיניים פעמיים ביום ובמקביל להיעזר במברשות ייעודיות לניקיון יסודי בין השיניים, אותו חשוב לבצע לאחר כל ארוחה ללא יוצא מהכלל. את המברשות ניתן לרכוש ברשתות הפארם. אם אין לכם את המברשות, אתם בהחלט יכולים להיעזר בחוט דנטלי, והעיקר לנקות את השיניים. אל תהססו לקבל הנחיות לצחצוח נכון וניקיון מקצועי מרופא השיניים או מהשיננית. השיננית אצלה תבקרו אחת לשלושה חודשים ולא יאוחר מחצי שנה, תעניק לכם ניקיון משלים לניקיון היום יומי אותו תבצעו בעצמכם.

שימו לב וזכרו כי, דלקות סביב שתלים מתפתחות מהר (על כן הניקיון) ובמרבית הפעמים לא תסבלו מכאבים דימומים וכיוצא בזאת, כך שכלל לא תדעו כי ישנה דלקת והיא עלולה להחמיר, עד מצב בו יידרש לשלוף את השתל. כדי להימנע ממצב זה, הקפידו להגיע לביקורים אצל רופא השיניים והיצמדו להנחיות אותן תקבלו מרופא השיניים (לפני ואחרי ההשתלה).

השתלות שיניים הן לא לכל החיים ובממוצע בכל 15-20 שנה, תידרש החלפה של השתל, אלא אם הוא לא מעורר בעיות. ככל שהשתלים מטופלים כראוי, כך הם עתידים להחזיק מעמד לאורך זמן.

לסיכום

על מנת שהשתלים יחזיקו מעמד ועל מנת שתצליחו לשמר את הטיפול לאורך זמן, יש להקפיד על ניקיון, צחצוח, שיננית וביקור שנתי (חצי שנתי), אצל רופא השיניים שלכם.

אולי יעניין אתכם גם: השתלת שיניים ביום אחד I ציפויי שיניים I אסתטיקה דנטלית

הרשמה לטיפול שיניים
    * שדות חובה

    הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

    חייגו עכשיו