5 דרכים לשמירה על החניכיים

שמירה על חניכיים בריאות היא משימה קלה מכפי שנהוג לחשוב. כל מה שהמשימה הזו דורשת הוא הגברה של המודעות, כמו גם שינוי בחלק מההרגלים הקיימים באורח החיים. בטווח הארוך, היתרון בשמירה על חניכיים בא לידי ביטוי בחלל בריא יותר ובאפשרות להשיג שיניים לבנות. מלבד כל האמור לעיל, השמירה על החניכיים גם מומלצת לגברים ונשים בגילאים שונים.

הנה למשל 5 דרכים לשמירה על החניכיים שאותן אפשר לאמץ כבר ממחר בבוקר:

 1. צחצוח שיניים

לעיתים קרובות הפעולות הפשוטות ביותר הן גם אלו שהופכות להיות הכי אפקטיביות ומונעות טיפולי חניכיים בעתיד. הדוגמא המושלמת לכך היא כמובן צחצוח שיניים, שמומלצת על ידי אנשי מקצוע בגלל יעילות שקשה לערער עליה.

מברשת שיניים היא הכלי הטוב ביותר שעומד לרשותכם בכל הנוגע לשמירה על החניכיים. אם אתם רוצים חניכיים בריאות ושיניים חזקות, עליכם להכניס את הצחצוח לשגרה ולבצע אותו לפחות 3 פעמים ביום.

 1. שימוש בחוט דנטאלי

חוט דנטלי מסייע להסיר פלאק בין השיניים ובכך למעשה הוא משלים את הפעולה של הצחצוח. השימוש בחוט דנטאלי נוח ונגיש, אפשר להתאים אותו לרמת הרגישות של החניכיים ואפשר לקבל הנחיות מדויקות לגבי השימוש בו.

חוט דנטלי מתאים לאזורים שלא נגישים וצריך רק לזכור לשחרר אותו בעדינות כדי לא לפגוע בחניכיים. עם הזמן צוברים ניסיון בשימוש בחוט דנטלי ואפשר גם לנצל אותו בדרך לעבודה, במשרד או בדקות פנויות.

הלבנת שיניים

 1. בצעו הסרת אבנית ופוליש

המטרה של טיפולי הסרת אבנית ופוליש היא להגיע לאזורים שקשה לנקות אותם בעזרת מברשת שיניים או אפילו חוט דנטלי. טיפולי הסרת אבנית ופוליש לא כואבים, הם מבוצעים על ידי שיננים מוסמכים וניתן לקבל עבורם הכרה מחברות הביטוח הפרטיות או מקופות החולים.

ביקור תקופתי של פעם בחצי שנה אמור להספיק על מנת לתאם הסרת אבנית ופוליש. את התוצאות של הטיפול אפשר לראות באופן מיידי ואין שום תופעות לוואי אחריו.

טיפולי שיניים אסתטיים

 1. צמצום צריכת סוכרים

ההיבט ההפוך של היגיינה לצחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי וביקור אצל אנשי מקצוע לטובת הסרת אבנית ופוליש הוא כמובן צמצום צריכת סוכרים. אי אפשר לצפות שהחניכיים יהיו בריאות אם ממשיכים להפגיש אותם עם סוכרים, מה גם שלפעמים יש צורך בשינוי דרמטי יותר של התפריט התזונתי.

צמצום סוכרים קריטי לצורך שמירה על בריאות השיניים והחניכיים. מומלץ להוריד כמה שיותר סוכרים מהתפריט, להראות דוגמא אישית לילדים ולהחליף משקאות מתוקים או אפילו מיצים טבעיים בשתיית מים. אם עושים את כל זה נכון, משיגים תוצאות מעולות בחניכיים בפרט ובחלל הפה בכלל.

 1. ביקור אצל רופא שיניים

ביקור תקופתי אצל רופא שיניים מצטרף לאופן שבו ניתן להגן על החניכיים בעזרת טיפולי הסרת אבנית ופוליש. לרופא שיניים יש הסמכה מתאימה לניקיון יסודי של חלל הפה והוא יכול להתאים את הטיפול לצרכים הקיימים אצל המטופל. כמו כן, רופא שיניים מסייע במניעת מחלות חניכיים ובכך תורם לתחושת הבריאות למשך כמה שנים קדימה.

בשורה התחתונה, ביקור אצל רופא שיניים הוא תנאי לזיהוי מוקדם של מחלות חניכיים ובעזרתו קל יותר לשמור על על חוזק השיניים.

אולי יעניין אתכם גם: אסתטיקה דנטלית I הלבנת שיניים

הרשמה לטיפול שיניים
  * שדות חובה

  הרשמה לבדיקה ראשונית ללא עלות

  חייגו עכשיו